Pedokracja to dominacja młodzieży w życiu publicznym lub odrębnym ruchu społecznym. Termin ma negatywną konotację i jest używany w konserwatywnym dziennikarstwie.
Słowo „pedokracja” narodziło się w kontekście mistyfikacji gazetowej. W felietonie z cyklu „Domy” w gazecie „Nowy czas” z 2 grudnia 1901 r. stały autor tej publikacji, pisarz, dziennikarz i podróżnik Siergiej Nikołajewicz Syromyatnikow, piszący pod pseudonimem Sigma, opowiedział o swoim spotkaniu z pewien bibliofil, prof. P.M. Razumikhin, który pokazał mu księgę ze swojej ogromnej biblioteki. Autorem książki był podobno mało znany filozof grecki IV wieku, współczesny Temistiuszowi, Liwanowi, Julianowi Apostata - Sergiusz Birsodepsyd (będący bezpośrednią kalką nazwiska autora felietonu - Siergieja Syromyatnikov), a książka nosiła tytuł „O pedokracji”.
W 1913 r. w tej samej gazecie publikuje artykuł „Nasi pedokraci”, w którym wprost nazywa siebie osobą, która wprowadziła to pojęcie do literatury, a nawet „przed wojną i „ruchem wyzwoleńczym”, w związku ze społeczeństwem. reakcja na zamieszki studenckie. W nowym tekście Syromyatnikov zwrócił uwagę, że takie zjawisko jak „pedokracja” rozprzestrzeniło się już nie tylko w szkołach wyższych, lecz także w szkołach średnich.
Co to znaczy Pajdokracja?
Dowiedz się co oznacza „Pajdokracja” razem z opisem definicji tego słowa. Jak je stosować, oraz jak się nim poprawnie posługiwać.
O tym, co to jest Pajdokracja przeczytasz w tym materiale.
tagi:
- co to znaczy
- co jest znaczy
- co oznacza
Wszystkie publikowane materiały są weryfikowane przez naszą redakcję.